Tabletki na wzrost tkanek matczynych

Tabletki na wzrost tkanek matczynych

Kobiety planujące ciążę oraz w okresie ciąży i laktacji powinny szczególnie dbać o siebie, gdyż to przyczynia się do zdrowia i prawidłowego rozwoju ich dzieci. Matki szukają odpowiednich preparatów, które w sposób wyspecjalizowany pomogą im w dobrej kondycji cieszyć się nowym członkiem rodziny oraz swoją nową rolą. Oprócz suplementacji potrzebnych pierwiastków (żelazo, magnez, wapń, cynk itp.), witamin A, C, E, D oraz witamin z grupy B niezwykle istotne w tym okresie życia jest uzupełnianie kwasu foliowego. Powszechnie i skądinąd słusznie uważany jako konieczny element diety kobiet oczekujących potomstwa coraz bardziej świadomie przyjmowany jest przez młode mamy. Czym jest ów niezbędny składnik? Jaki ma wpływ na organizm kobiety i rozwój płodu? W jakich tabletkach znajdziemy zalecaną i najlepiej przyswajalną dawkę kwasu foliowego?

Kwas foliowy - niezastąpiony sprzymierzeniec każdej mamy

Kwas foliowy to związek chemiczny występujący najczęściej w postaci soli, czyli folianów. Naturalnie występuje w warzywach i owocach takich jak: szpinak, brukselka, kalafior, orzechy, banany i awokado oraz w wątróbce. Niestety w szczególnych dla kobiety okresach ciąży i karmienia piersią zapotrzebowanie organizmu na ten składnik wzrasta, co może prowadzić do poważnych w skutkach niedoborów. Aby do tego nie dopuścić należy już na kilka miesięcy przed planowaną ciążą uzupełniać dietę o odpowiednią dawkę kwasu foliowego zalecaną przez Zespół Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, która wynosi 400 µg. 

Prawidłowy wzrost tkanek matczynych

Tkanki matczyne tworzą niezbędne dla rozwijającego się płodu łożysko. Jego istotne znaczenie polega na tym, że jedynie za jego pośrednictwem dziecku dostarczane są konieczne dla jego wzrastania i rozwoju składniki odżywcze, witaminy, minerały oraz tlen. Jedną z funkcji kwasu foliowego w organizmie jest właśnie wpływ na wzrost tkanek matczynych. Ponadto foliany przyczyniają się do podziału komórek oraz prawidłowej produkcji krwi, co również niebagatelnie wpływa na rozwijający się płód, gdyż to właśnie krew transportuje wszystkie mikro i makroelementy. W badaniach naukowych udowodniono także oddziaływanie kwasu foliowego zapobiegające niekiedy bardzo poważnym wadom cewy nerwowej. 

Tabletki wspomagające wzrost tkanek matczynych w okresie ciąży

Aby kwas foliowy miał szansę być jak najlepiej przyswojony przez organizm warto przyjmować go wraz z innymi składnikami, które oprócz innych prozdrowotnych właściwości, polepszają jego wchłanianie. Wśród nich znajdują się przede wszystkim witamina B6, B12 oraz witamina C. Tabletki, które zawierają wszystkie wymienione składniki oraz kwas pteroilomonoglutaminowy (foliowy) można odnaleźć w jednym z preparatów z serii Gold-Vit. Ten specjalnie przeznaczony dla mam, aby nie musiały niepokoić się o wzrost tkanek matczynych, a przez to o prawidłowy i harmonijny rozwój ich maleństwa, to Gold-Vit mama. Przyjmująca ten suplement kobieta może być pewna, że zawarty w nim kwas foliowy oraz inne witaminy i mikroelementy spożywa we właściwej dawce, rekomendowanej przez specjalistów. Wszystkie składniki preparatu zamknięte w tabletkach powlekanych posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co daje pewność, że są one bezpieczne zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Ponadto twórcy suplementu zadbali o najwyższą jakość i przyswajalność produktu stosując unikalne formuły opracowane specjalnie z myślą o kobietach w ciąży i w okresie laktacji.

Podsumowanie

Nie należy zatem bagatelizować kwestii wzrostu tkanek matczynych w ciąży, ponieważ ich nieprawidłowa budowa i funkcjonowanie stanowią zagrożenie dla przebiegu ciąży oraz dla zdrowia maleństwa. Wybór tabletek, których formuła jest wynikiem starannie opracowanych badań oraz wieloletniego doświadczenia to kluczowa kwestia jeszcze przed ciążą. Preparat Gold-Vit spełnia te wymogi i jest całkowicie bezpieczny. Niech mamy bez zbędnych niepokojów cieszą się swoim stanem, a ich dzieci otrzymują to, co jest dla nich w tym początkowym stadium rozwoju najbardziej potrzebne i wartościowe!