Tabletki na prawidłowe wchłanianie wapnia - właściwe rozwiązania

Tabletki na prawidłowe wchłanianie wapnia - właściwe rozwiązania

  Właściwa absorpcja wapnia w organizmie człowieka, to główny warunek dobrego zdrowia. Odnosi się to do ilości wapnia, która jest wchłaniana z przewodu pokarmowego i jest przenoszona przez układ krążenia. Istnieją czynniki, które przyczyniają się do wchłaniania wapnia, podczas gdy inne czynniki ograniczają jego biodostępność w organizmie, znacznie zmniejszając ilość tego minerału, z którego organizm może korzystać.

Źródła wapnia - czyli jak poprawić wchłanianie wapnia w organizmie

  Wapń usuwa się codziennie z organizmu, co jest normalne, jak również utrata określonej masy kostnej wraz z wiekiem. Okres ciąży i laktacji zwiększa to spożycie wapnia. Stosowanie środków przeczyszczających i moczopędnych zwiększa wydalanie wapnia z organizmu. Jednak problem pojawia się, gdy stale ilość wapnia wydalana z organizmu przekracza jego ilość, która dostaje się do organizmu wraz z pożywieniem.

Warunki i czynniki dietetyczne, przyspieszające wydalanie wapnia

 • Nadmierne spożycie kawy, spożywanie alkoholu, brak witaminy D, brak kwasu solnego w żołądku, brak ruchu i stres utrudniają wchłanianie wapnia.
 • Podczas gdy intensywne ćwiczenia utrudniają wchłanianie wapnia, umiarkowane ćwiczenia przyczyniają się do jego wchłaniania.
 • Dieta bogata w tłuszcze i cukry zwiększa wydalanie wapnia. Ponadto, wraz ze wzrostem ilości soli i białek w diecie wzrasta również ilość wydalanego wapnia.
 • Ilość wapnia wchłanianego w organizmie będzie mniejsza, jeśli będzie spożywany jednocześnie w dużych ilościach. Dlatego lepiej jest używać go z jedzeniem w mniejszych dawkach w ciągu dnia, aby promować jego wchłanianie.
 • Witamina D3 jest niezbędna do skutecznego wchłaniania wapnia w przewodzie żołądkowo-jelitowym.
 • Witamina K jest niezbędna do krzepnięcia krwi i przyczynia się do gromadzenia wapnia w kościach i zębach.

Niedobór wapnia w organizmie może wskazywać na:

 • Osteoporoza zwiększona skłonność do złamań, próchnica zębów.
 • Zmniejszona odporność, podatność na alergie.
 • Skurcze mięśni, drętwienie i mrowienie w kończynach.
 • Rozwój kamicy.
 • Słaba krzepliwość krwi.
 • Zwiększona pobudliwość, nerwowość i drażliwość.
 • Wysokie ciśnienie krwi.

Główne źródła witaminy D3 i K

  Witamina D zwiększa absorpcję wapnia w jelitach, dlatego konieczne jest spożywanie pokarmów, które go zawierają, takich jak sardynki, olej rybny, łosoś i jaja, a także opalanie się na słońcu, dzięki czemu wyżej wymieniona witamina jest obecna w organizmie w normalnych ilościach i przyczynia się do wchłanianie wapnia.

Witamina K występuje w zielonych liściach, fermentowanych roślinach strączkowych i warzywach, a także w niektórych tłustych produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak żółtko jaja, wątroba i ser.  Witamina D nie w pełni kontroluje, kiedy wapń kończy się w organizmie, właśnie wtedy potrzebna jest witamina K.

  Należy wziąć pod uwagę, że wchłanianie wapnia zmniejsza się wraz z wiekiem o 15-20%, a zatem w tym przypadku konieczne jest, zwłaszcza u kobiet, zwiększenie dziennego spożycia, aby to zrekompensować.  Dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie suplementów diety bogatych w witaminy, które przyczyniają się do prawidłowego wchłaniania wapnia. Takim produktem jest Gold-Vit D3+K2, zawierający w swoim składzie 4000 j.m. witaminy D3 i witaminę K2 MK7 50 µg .

Tabletki na prawidłowe wchłanianie wapnia - właściwe rozwiązanie to suplement diety Gold-Vit D3+K2

  Najnowsza generacja biologicznie czynnego kompleksu dla optymalnej mineralizacji kości i skutecznego zapobiegania osteoporozie Gold-Vit D3+K2 to tabletki na prawidłowe wchłanianie wapnia. Produkt zawiera witaminę D3 w bardzo wysokiej dawce w połączeniu z naturalną witaminą K2 NK7, która zapewnia mineralizację kości.

  Witamina D pomaga utrzymać prawidłowy stan uzębienia i kości, pomaga utrzymać prawidłowy poziom wapnia we krwi, przyczynia się do normalnej absorpcji wapnia i fosforu, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Niedobór witaminy D może prowadzić do utraty kości.

  Witamina K pomaga we wchłanianiu wapnia w kościach, co pozwala utrzymać zdrowie kości. Ponadto nie dopuszcza do wytrącania wapnia w diecie w ścianach naczyń krwionośnych, zastawkach serca.

Podsumowanie

  Tabletki Gold-Vit D3+K2 na prawidłowe wchłanianie wapnia to rozwiązanie, przeznaczone dla ludzi, którzy pragną wspomóc organizm w naturalny sposób. Witaminy D i K są rozpuszczalnymi w tłuszczach substancjami odżywczymi, które odgrywają ważną rolę w metabolizmie wapnia w organizmie i działają, jako zespół.

  Witamina D zwiększa wchłanianie wapnia z pożywienia. Jeśli nie jest spożywana wystarczająca ilości wapnia, witamina D utrzymuje swój poziom we krwi za pomocą głównego źródła wapnia. Jak wspomniano powyżej, witamina D zapewnia, że poziom wapnia we krwi jest wystarczająco wysoki, aby sprostać wymaganiom organizmu. Witamina K reguluje poziom wapnia w organizmie, na co najmniej dwa sposoby: wspomaga aktywuje, białko, które wspomaga akumulację wapnia w kościach i zębach. Ponadto witamina K zapobiega gromadzeniu się wapnia w tkankach miękkich, takich jak nerki i naczynia krwionośne.